Vaše časté otázky a odpovědi

 
 
1. Zakoupil jsem si e-knihu, která se sice zobrazí v aplikaci „iTunes“, ale nejde otevřít ani nainstalovat na můj iPhone. Jak mám postupovat?

Pokud se Vám již e-kniha zobrazuje v iTunes, tak ji stačí zaškrtnout ve výběru e-knih a provést synchronizaci s Vaším iPhonem.
Druhá možnost je přímo v iPhone jít do aplikace iBooks, kliknout na tlačítko obchod, vybrat záložku Purchased a tam vybrat Vámi zakoupenou e-knihu. Pokud se zobrazí hlášení o zakoupení této e-knihy, tak se nemusíte obávat, pokud budete zalogován pod stejnym Apple ID, peníze Vám opětovně strženy nebudou.

Případně můžete postupovat podle následujícího instruktážního videa:
http://www.youtube.com/watch?v=lZ-xurm9UtM

2. Nepřišel mi od vaší firmy žádný doklad o zaplacení ani žádné případné přihlašovací údaje. Platba byla provedena přes internet platební kartou.

Doklad o zaplacení Vám přijde od společnosti Apple na email, který máte spárován s Vaším Apple ID. Předmět takového emailu bude v následujícím formátu:
Your receipt No.121039850326
Přihlašovací údaje jsou stejné jako pro nákup jakékoliv aplikace, kterou jste doposud zakoupil. Jsou shodné i s údaji pro připojení k Vašemu Apple ID.

 
3. Chtěl bych zakoupit elektronickou knihu jako dárek, ale sám iPad nevlastním. Existuje nějaká cesta, jak eknihu pořídit ?

Ano, na stránce http://www.prakulproduction.cz/darovat-eKucharku najdete postup pro koupi dárkového certifikátu (v ceně 10, 20, 30, 40 nebo 50 eur), který můžete následně někomu darovat . Tento certifikát je obecný, opravňující vybrat si jakoukoli e-knihu v jeho ceně.
K zakoupení certifikátu je nutné mít účet v iTunes (k tomu nepotřebujete žádné zařízení typu iPhone, iPad, ale stačí jakýkoliv počítač s přístupem na internet).

Zde je odkaz, kde si Apple ID pro iTunes můžete vytvořit.
https://appleid.apple.com/cgi-bin/WebObjects/MyAppleId.woa/wa/createAppleId?localang=cz

Po vytvoření účtu postupujte, prosím, podle návodu z prvního přiloženém odkazu.

4. Budou e-kuchařky dostupné i pro android?

Ano, plánujeme uvést naše e-kuchařky i pro platformu Android, např. pro tablety Samsung.
Poklady klasické české kuchyně naleznete už dnes na portálu Floowie. Jedná se o elektronickou verzi papírové podoby kuchařky. Neobsahuje tedy postupová videa.

 
5. Jsou Vaše e-kuchařky použitelné i pro čtečky Kindle ?

Bohužel Kindle používá jiný formát. Je však úzce provázán na Amazon, kam bychom v budoucnu chtěli také určitě publikovat. Nicméně nyní nedokážeme říct, v jakém časovém horizontu.

Brzy budou naše e-knihy dostupné například pro platformu Android. V jednání je portál Floowie, případně Wooky.

6. Bude obsahovat videa i e-kuchařka Kouzlo kuchyně Čech a Moravy?

Ano, plánujeme v blízké době update této e-kuchařky, který již bude obsahovat videa. Novou verzi si můžete poté zdarma stáhnout, pokud jste e-knihu již zakoupili předtím.

 
7. Kdy budou k dispozici videa k e-kuchařce Sushi doma, krok za krokem?

Ano, i pro tuto e-kuchařku plánujeme v blízké době update, který již bude obsahovat videa. Novou verzi si můžete poté zdarma stáhnout, pokud jste e-knihu již zakoupili předtím.

 
8. Jako majitele papírových verzí knih by mě zajímalo, zda se neuvažuje nějaká zvýhodněná cena e-knih ?

Zatím jsme nad tímto neuvažovali. Nemáme ani možnost zjistit, kdo všechno si opravdu papírové verze koupil a cena e-knihy je tedy vždy na iBookstoru nastavená pro všechny stejně. Kdyby došlo k nějakým změnám, co se týče poskytování přímo tohoto druhu slev, tak Vám dáme včas vědět.

 
9. Mám zájem o českou kuchařku v angličtině. Předpokládám, že ta teprve vyjde.

Ano, snažíme se o uvedení e-kuchařky v angličtině co nejdříve. Bude se jednat o Poklady klasické české kuchyně.

 
10. Proč si máme registrovat koupenou e-knihu?

Registrací přes odkaz uvedený na poslední straně Vaší e-knihy získáte možnost vyhrát hodnotné ceny pro první zákazníky a také obdržíte dárky, které připravujeme pro všechny majitele našich e-kuchařek.

Od společnosti Apple nemáme jinak možnost zjistit, kdo si e-kuchařku koupil, ani Váš kontakt.

TwitterFacebookLinkedInEmail